Administrație Favorite 

Alegeri Ialomița: PSD are de două ori mai mulți primari decât PNL dar a pierdut Municipiul Slobozia

39 primari PSD, 17 primari PNL, 2 primari ALDE, 2 primari Partidul Ialomițenilor, 2 primari Pro România, 2 primari USR-PLUS, un primar de la AUR și un primar independent, acesta este rezultatul votului ialomițenilor la alegerile locale din 2020 pentru funcțiile de primar din Ialomița.

Câștigătorii fotoliilor de primar în localitățile din Ialomița sunt:

Urban Ialomița:

Municipiul Slobozia: Dragoș Soare, PNL

Municipiul Urziceni: Constantin Sava, PNL

Municipiul Fetești: Laurențiu Șonchereche, PSD

Orașul Amara: Alin Sorin Sandu, AUR

Orașul Țăndărei: Cristian Roman, PSD

Orașul Căzănești: Stelian Traian, PSD

Orașul Fierbinți Târg: Iusein Iuksel, PSD

Rural Ialomița:

Buești: Nicolae Mihăilă, PSD

Bordușani: Marin Vasile Bobocel, PNL

Bărbulești: Vasile Liță, PSD

Balaciu: Cornel Mihu, PNL

Borănești: Ionuț Grecea, PNL

Bucu: Ion Drăgușin, Partidul Ialomițenilor

Albești: Emil Jugănaru, PSD

Gheorghe Doja: Ion Curelea, PSD

Ciocârlia: Eugen Voicilă, PSD

Grivița: Vasile Stroe, PNL

Gârbovi: Vasile Popa, USR-PLUS

Coșereni: Lucian Tudorache, PNL

Ion Roată: Marinică Cazacu, Partidul Ialomițenilor

Făcăeni: Nuți Roșu, PNL

Ciulnița: Stelică Gheorghe, ALDE

Cosâmbești: Bogdan Popescu, PSD

Grindu: Ionel Ionică, PSD

Sinești: Ion Marian, PSD

Colelia: Niță Nichita, PSD

Cocora: Sorin Lefter, PNL

Reviga: Nițu Barbu, PSD

Valea Ciorii: Ștefan Ionescu, PSD

Vlădeni: Marian Dinu, PNL

Sărățeni: Eugen Tocileanu, PNL

Săveni: Mariana Drăgoi, Pro România

Scânteia: Georgeta Ilie, PSD

Sfântu Gheorghe: Mădălin Teculescu, PNL

Mărculești: Sorin Ciriblan, PSD

Miloșești: Dumitru Trifu, USR-PLUS

Dridu: Lucian Dumitru, PSD

Jilavele: Petre Miloievici, PSD

Ograda: Lilian Badea, PSD

Roșiori: Ion Anghel, PSD

Bărcănești: Nicu Radu, PSD

Perieți: Gheorghe Mustățea, PSD

Drăgoești: Mihail Gheorghe, PSD

Valea Măcrișului: Mihail Bobeș, PSD

Sălcioara: Gabriel Stoica, PNL

Gheorghe Lazăr: Elena Gabriela Zaharia, ALDE

Adâncata: Valentin Barbu, PNL

Andrășești: Adrian Vasile, PNL

Alexeni: Ion Crețu, PNL

Maia: Sorin Niculae, Pro România

Sudiți: Vasile Șincan, PSD

Giurgeni: Valere Dinu, PSD

Mihail Kogălniceanu: Mihăiță Barbu, PSD

Gura Ialomiței: Iulian Ionașcu, PSD

Platonești: Florinel Negraru, PSD

Movila: Valeriu Mihai, PSD

Rădulești: Constantin Micu, PSD

Movilița: Ioan Goga, independent

Moldoveni: Victor Dumitru, PSD

Stelnica: Costel Brateș, PSD

Axintele: Grigore Tudor, PSD

Armășești: Marius Carpen, PSD

Munteni Buzău: Florin Stan, PSD

Ciochina: Vasile Câmpulungeanu, PNL

Manasia: Alexandru Veihemer, PSD

Traian: Fănel Năstase, PSD

Related posts